Jazykový kvet PDF Print E-mail

Jazykový kvet je celoštátna jazykovo-umelecká súťaž  v prednese poézie i prózy a v dráme pre žiakov základných a stredných škôl.

Súťaž, ktorá je spojením jazykov, tvorivosti a umeleckého prejavu, začína semifinálovými krajskými kolami, počas ktorých poroty vyberú účastníkov postupujúcich na krajské finále. Z krajských finále následne postupujú víťazi v jednotlivých kategóriách na celoslovenské kolo.

V tomto školskom roku sme sa rozhodli zabojovať v kategórii poézia a próza. Dňa 30. novembra 2017 sme uskutočnili školské kolo, ktorého sa zúčastnili traja súťažiaci z bilingválnych tried – Petra Palubová (2.G), Jozef Tokarčík (2.G) a Paula Zbrehová (3.G). Víťazkou školského kola na Gymnáziu L. Stöckela sa stala žiačka Paula Zbrehová, ktorú na túto súťaž pripravovala PhDr. Rozália Kusendová.

Držíme palce, Paula, na krajskom semifinále v marci v Prešove!

PhDr. Rozália Kusendová, vedúca PK ANJ

Last Updated ( Tuesday, 23 January 2018 15:25 )