6. ples rodičov a priateľov GLS PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková
Saturday, 03 March 2018 17:09

6. ples rodičov a priateľov GLS

V sobotu 3. februára 2018 sa v priestoroch Závodnej jedálne JAS uskutočnil v poradí 6. ples rodičov a priateľov Gymnázia Leonarda Stöckela. Organizácie, zodpovednej prípravy a dohliadania, aby všetko prebiehalo tak, ako má, sa s noblesou a ochotne zhostili Mgr. Jana Lešková a Mgr. Gabriela Žáková.

Prvé kroky hostí do tanečnej sály boli sprevádzané tónmi klavíra, ktorý rozozvučal Kristián Jančošek (1.G). Všetkých prítomných, ktorí prijali pozvanie a tešili sa na ples, privítal a pozdravil riaditeľ gymnázia RNDr. Marcel Tribus, ktorý dámam venoval bielu ružu. Biela farba symbolizuje čistotu, dokonalosť, poctivosť a vernosť, ktorú vo svojom príhovore vyzdvihol aj riaditeľ školy. Okrem iného vyzdvihol prácu profesorov, ocenil dobré vzťahy s absolventmi gymnázia a všetkých prítomných nazval priateľmi školy. Medzi nich patrili aj lektori z partnerského Gymnázia Ernsta Barlacha v nemeckom meste Unna. Prítomným hosťom sa prihovoril aj predseda rodičovskej rady Gymnázia L. Stöckela Ing. Miroslav Matys, ktorý zdôraznil, že dôležitými a fungujúcimi stránkami spolupráce sú korektnosť, poctivosť a svedomitosť.

Škola oslávila prednedávnom 80. výročie založenia. Počas ôsmich dekád prešlo gymnázium rôznymi obdobiami, zasiahli ho viaceré politické zmeny a aj  mnohé nepriaznivé pomery. Nič z toho sa však na ňom nepodpísalo negatívne. Jeho plynulý chod ohrozený nebol. Škola vychovala a naďalej vychováva študentov, ktorí šíria jej dobré meno nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Úsilie, ktoré profesori pravidelne deň čo deň vkladajú do vyučovania, prináša ovocie.

6. reprezentačný ples otvorili tangom študenti gymnázia. Ich choreografia mala niekoľko náročných prvkov, ktoré boli odmenené veľkým potleskom. Počas slávnostného večera sa aplauz ako prejav pochvaly, uznania a súhlasu objavoval veľmi často. Zaslúžili si ho nielen bývalé študentky gymnázia Mária Gavalová a Andrea Puchalíková, ktoré svojím hraním spríjemnili hosťom večeru, ale aj súčasní študenti, ktorí vystúpili v ďalšej časti večera. V ich programe odznelo niekoľko užitočných a zábavných tipov a rád, ako sa dostať do formy, publikum potešilo tanečné retro vystúpenie sprevádzané hudbou zo slávneho amerického muzikálu z roku 1978 Pomáda (študenti 3.D) a Miroslava Lapčáková (4.B)  dodala programu tú správnu atmosféru v podaní piesne Touch od Little Mix.

Dôležitej úlohy, aby sa na plese sedelo čo najmenej, sa zhostila hudobná skupina Montana Band, ktorej to ladilo, hralo a spievalo. Celým programom prítomných sprevádzal moderátor Stanislav Petrič, bývalý študent GLS.

Aristoteles raz povedal: O priateľstve možno hovoriť len tam, kde je vzájomné porozumenie. Po plese môžeme povedať a zhodnotiť, že v tanečnej sále dominovalo nielen porozumenie, ale aj dobrá nálada, fantastická zábava a skvelá tombola. Organizátori už teraz začínajú premýšľať o jeho siedmom ročníkuJ.

Stanislav Petrič